فروشگاه تخصصی فروش مقاله , فایل , پروژه و تحقیق دانشجویی
فروش با تخفیف 47000 مقاله دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

توجه : اگربرای خرید محصولات ما ، آدرس ایمیل ندارید میتوانید ایمیل مدیر فروشگاه را به آدرس kamyabnet.ir@gmail.com وارد کرده و با شماره تلفنتان برای خرید محصول مورد نظر اقدام کنید. ............................................................................................................................................... در صورت بروز مشکل میتوانید با شماره پشتیبانی فروشگاه ما در تلگرام با شماره 09906714989 یا با آیدی تلگرام Kamyabnetir@ ارتباط برقرار کنید. ............................................................................................................................................... برای خرید عمده تحقیق و مقاله دانشجویی به سایت کمیاب وب مراجعه کنید. www.kamyabweb.ir

پاورپوینت درباره راهنمای نظارت برسامانه های تأمین آب آشامیدنی

پاورپوینت درباره راهنمای نظارت برسامانه های تأمین آب آشامیدنی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات میباشد.
دسته بندی : PowerPoint
نوع فایل .ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد اسلاید : 154 اسلاید

بخشی از متن:

مقدمه
اصطلاحات وتعاریف
آلاینده های آب آشامیدنی
خطرات شیمیایی آب آشامیدنی
نظارت بر سیستم های تأمین آب آشامیدنی
تعیین حریم کیفی منابع آب آشامیدنی
بازرسی از سیستمهای تأمین آب آشامیدنی
اصول نمونه برداری آب
شستشوی مخازن و....
بکرل: واحد رادیواکتیویته در سیستم بین المللی واحدها (SI ) می باشد و معادل یک فروپاشی(تجزیه) رادیواکتیو در ثانیه می باشد. در مورد آب آشامیدنی، به طور معمول می بایست در موردغلظت اکتیویته صحبت گردد که واحد ان Bq/l می باشد.
حريم كيفي آ بهای زيرزميني:
Groundwater Quality Protection Zone

عبارتست از تعيين محدود ه ها يا حریم های حفاظت كیفي در چندين سطح براي منابع آب زيرزميني در مقابل آلایند ه های ناشي از فعالیت های انساني كه براي هر كدام از سطوح حريم كیفي ، محدودیت ها و تغييرات خاص فعالیت های انساني وضع می گردد.

باکتر یهای کلی فرم: گروهی از باکتری ها که حضور آنها در آب شرب می تواند به عنوان یک شاخص برای پایش بهره برداری مورد استفاده قرار گیرد.

اشرشیاکلی : باکتری که در روده انسان یافت می شود و به عنوان شاخص آلودگی مدفوعی آب استفاده می شود.

گندزدا Disinfectant : یک عامل اکسیدکننده (مثل کلر، دی اکسید کلر، ازن و...) که به آب در هر قسمتی از فرایندهای تصفیه یا توزیع افزوده می شود

تا میکروارگانیسم های بیماری زا را از بین برده یا غیرفعال کند.

باقیمانده گندزدا: مقدار گندزدای آزاد و یا در دسترس باقیمانده پس از یک زمان تماس تحت شرایط مشخص.

کلر مورد نیاز: تفاوت میان کلر افزوده شده به آب و میزان باقیمانده کلر پس از یک زمان تماس. کلر مورد نیاز ممکن است با میزان تزریق، زمان، دما، pH ، و میزان نوع ناخالصی های آب تغییر کند.

سیستم توزیع: شبکه ای از لوله ها که از تصفیه خانه آب تا سیستم های لوله کشی مصرف کنندگان کشیده شده است

آلاینده های آب آشامیدنی (میکروبی، شیمیایی رادیولوژیکی و فیزیکی يا زیبایی شناختی)
آلاینده های میکروبی: بیشترین خطر میکروب ها در آب برای بهداشت عمومی با مصرف آب آشامیدنی که به مدفوع انسان و حیوان آلوده شده مرتبط است، اگرچه منابع و مسیرهای دیگر تماس نیز ممکن است مهم باشند.
خطرات میکروبی مرتبط با آب آشامیدنی: بیمار یهای عفونی كه توسط باکتری های بيماري زا، ویرو سها و انگل ها (برای مثال پروتوزوا و کرم ها) ايجاد می شوند، متداو ل ترین و شایع ترین خطر بهداشتی مرتبط با آب آشامیدنی می باشند. میزان اثر (بار) پاتوژن ها بر بهداشت عمومی از طریق شدت و میزان شیوع بیماری های مرتبط با پاتوژن ها، میزان عفونت زايی و جمعیت در معرض تعیین می گردد. در گروه های جمعیتی آسیب پذیر، اثر بیماری ممکن است شدیدتر باشد.
نقص در ایمنی (سلامت) سیستم تأمین آب (منبع، تصفیه و توزیع) ممکن است منجر به آلودگی وسیع شود و به طور بالقوه ممکن است منجر به شیوع قابل تشخیص بیمار یها گردد. در برخی موارد، آلودگی سطح پايین که به طور بالقوه قابل تکرار می باشد ممکن است منجر به بیماری پراکنده (تک گیر) مهمی شود اما بعید است در فرآیند نظارت بر بهداشت عمومی، آب آشامیدنی آلوده به عنوان منبع بیماری شناسایی گردد.
پاتوژن های منتقله از آب چندین مشخصه دارند که آنها را از دیگر آلاینده های آب آشامیدنی متمایز می کند:
پاتوژن ها می توانند باعث اثرات بهداشتی (بر سلامتی) حاد و مزمن شوند.
برخی پاتوژن ها می توانند در محیط رشد کنند.
پاتوژن ها به صورت مجزا هستند.
پاتوژن ها اغلب تشکیل توده می دهند یا به جامدات معلق در آب می چسبند، و غلظت پاتوژن ها در طی زمان تغییر می کند، بطوریکه احتمال دریافت یک دوز عفونی از غلظت متوسط آنها در آب قابل پیش بینی نیست.
 

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileab_1805983_2429.zip1.6 MB

نظرسنجی
بیشتر به چه مطالبی نیازمندید؟