فروشگاه تخصصی فروش مقاله , فایل , پروژه و تحقیق دانشجویی
فروش با تخفیف 47000 مقاله دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

توجه : اگربرای خرید محصولات ما ، آدرس ایمیل ندارید میتوانید ایمیل مدیر فروشگاه را به آدرس kamyabnet.ir@gmail.com وارد کرده و با شماره تلفنتان برای خرید محصول مورد نظر اقدام کنید. ............................................................................................................................................... در صورت بروز مشکل میتوانید با شماره پشتیبانی فروشگاه ما در تلگرام با شماره 09906714989 یا با آیدی تلگرام Kamyabnetir@ ارتباط برقرار کنید. ............................................................................................................................................... برای خرید عمده تحقیق و مقاله دانشجویی به سایت کمیاب وب مراجعه کنید. www.kamyabweb.ir

پاورپوینت درباره قاچاق

پاورپوینت درباره قاچاق

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات میباشد.
دسته بندی : PowerPoint
نوع فایل .ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد اسلاید : 23اسلاید

بخشی از متن:

براي قاچاق تعاريف متعددي ارائه شده است از جمله:

كلمه قاچاق يك كلمه تركي است وبه معناي گريزاندن ميباشد وازمجموع قوانين ومقررات مربوط چنين استنباط ميشودكه قاچاق عبارت است ازفراردادن مال،خواه آن مال مربوط به درآمد دولت بوده وياورود وخروج،توليدونقل وانتقال وخريدوفروش آن طبق قوانين ومقررات مربوط،ممنوع وغيرمجاز گرديده باشد.

- خريد و فروش و نگاهداري اجناس دخانيه و ادوات و اشيايي كه به موجب قانون انحصار دخانيات، خريد وفروش و تملك آنها در انحصار دولت است قاچاق محسوب مي شود.(ماده 26 قانون مجازات مرتكبين قاچاق مصوب 1312)

- سازمان جهاني گمرك تعريف ذيل را براي قاچاق كالا عنوان كرده و اعضاي آن سازمان از جمله جمهوري اسلامی ایران آن را پذیرفته اند.((قاچاق كالا تخلف گمركي است، شامل جابه جايي كالا در طول يك مرز گمركي به روش مخفيانه و به منظور فرار از نظار تهاي گمركي)).

- درمجموع درتعريف قاچاق ميتوان گفت ((هرگونه فعاليت غيرقانوني درامرواردات،صادرات،خريد،فروش توليد،توزيع،حمل ونگهداري كالاوارز)) قاچاق محسوب ميشود. شخص يااشخاصي راكه مبادرت به انجام قاچاق نمايد«قاچاقچي » یا « سوداگر »وكالاي اقتصادي راكه موردقاچاق قرارميگيرد « كالاي قاچاق » یابه اختصار (( قاچاق )) مینامند.

ž
ž- قاچاق و تخلفات گمركي

در ماده 113 قانون امور گمركي چنين آمده است:

(( موارد مشروحه زير قاچاق محسوب مي شود((:

1- کالایی که از مسیر غیر مجاز یا بدون انجام تشریفات گمرکی به قلمرو گمرکی وارد یا از آن خارج گردد. همچنین کالاهایی که بدون انجام تشریفات گمرکی یا از مسیرهای غیر مجاز وارد کشور شود و در داخل کشور کشف گردد.

2-خارج نکردن وسایل نقلیه و یا کالای ورود موقت ، ورود موقت برای پردازش ،عبور خارجی و مرجوعی ظرف مهلت مقرر از قلمرو گمرکی و عدم تحویل کالای عبور داخلی شخصی ظرف مهلت مقرر جز در مواردی که عدم خروج یا عدم تحویل به گمرک و یا ترخیص قطعی ، عمدی نباشد

3-بیرون بردن کالای تجاری از اماکن گمرکی بدون اظهار یا بدون پرداخت یا تامین حقوق ورودی ، خواه عمل در حین خروج ازاماکن  گمرکی یا بعد از خروج کشف شود.

4-کالای عبور خارجی که تعویض و یا قسمتی از آن برداشته شود.

5-کالایی که ورود یا صدور آن ممنوع است تحت عنوان کالای مجاز یا مجاز مشروط و با نام دیگر اظهار شود.

6-وجود کالای اضافی همراه کالای اظهار شده که در اسناد تسلیمی به گمرک  ذکری از آن نشده است، مشروط بر اینکه کالای اضافی از نوع کالای اظهار شده نباشد.

 7-وسایل نقلیه و کالایی که صدور قطعی آن ممنوع یا مشروط است و به عنوان خروج موقت یا کران بری ( کابوتاژ) اظهار شده باشد و ظرف مهلت مقرر به قلمرو گمرکی وارد نگردد. جز در موارد

فورس ماژور و مواردی که عدم ورود کالا عمدی نباشد

8-کالای مجاز یا مجاز مشروطی که تحت عنوان کالای مجاز یا مجاز مشروط دیگری که جمع حقوق ورودی آن کمتر است با نام دیگر و

با استفاده از اسناد خلاف واقع اظهار شود

9-کالای جایگزین شده ممنوع الصدور یا مشروط یا دارای ارزش کمتری که با کالای صادراتی که برای آن پروانه صادر گردیده است تعویض شود.

 

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ghachagh_1779943_3308.zip2.5 MB

نظرسنجی
بیشتر به چه مطالبی نیازمندید؟